Godziny Otwarcia: Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

Czym różnią się od siebie panele fotowoltaiczne a panele słoneczne?

Energia odnawialna coraz częściej jest wybierana podczas budowy nowych domów. Jest to zarówno korzystne dla nas ze względu na stan naszej planety, jak i ze względu na stan naszego portfela. Jeszcze niedawno, technologia odnawialnych źródeł energii była raczkująca, przez co dalej zużywało się ogromne ilości choćby węgla. Dzisiejsza technologia pozwala korzystać z w pełni rozwiniętych i dopracowanych instalacji energii odnawialnej, dzięki czemu możemy spowolnić zużywanie złóż surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej. Jednak kiedy się już decydujemy na korzystanie z energii odnawialnej, stawiając na tą słoneczną, to wielu ludzi dręczy pytanie, czym różnią się panele słoneczne od fotowoltaicznych? W tym artykule znajdą państwo odpowiedź na to pytanie.

 

Panele Słoneczne nie są tym samym co panele fotowoltaiczne

 

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak synonimy tego samego sprzętu. W rzeczywistości jednak nie mają one zbyt dużo wspólnego i są zupełnie czymś innym. Ich zastosowanie różni się i w zależności od zapotrzebowania, posłużą nam panele słoneczne albo fotowoltaiczne. Pierwsze z nich  nie na darmo nazywają się „kolektorami”, gdyż pobierają energię słoneczną przekształcając ją w energię cieplną, dzięki czemu z ich pomocą możemy podgrzać wodę, lub ogrzać mieszkanie. Jest to bardzo korzystne i zdrowe rozwiązanie, gdyż takie ogrzewanie podłogowe pozwala na stworzenie najbardziej przyjaznej dla człowieka temperatury. Ponadto zmniejszy to rachunki za ogrzewanie. 

Panele fotowoltaiczne natomiast stworzone są z myślą o produkcji energii elektrycznej o napięciu 230 V. Pozwala to na zasilanie wszystkich urządzeń elektrycznych na naszej posesji. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż pozwala na zminimalizowanie rachunków za prąd, lub doprowadzenie do sytuacji, w której to firma energetyczna będzie nam płacić za wytworzony przez naszą instalację fotowoltaiczną prąd. 

 

Zarówno jedne jak i drugie to dobre i proekologiczne rozwiązanie

 

Kiedyś w końcu złoża węgla się skończą i energia nieodnawialna doprowadzi do katastrofy ekologicznej, co nie wróży dobrze dla naszych dzieci, czy wnuków, którzy będą żyć w takiej przyszłości. Dlatego warto zadbać o to, by planeta została w jak najlepszym stanie. Pomoże w tym z pewnością założenie instalacji fotowoltaicznej, które nie dość, że zapobiegnie wyniszczaniu planety, to jest opłacalne ze względów ekonomicznych. Energia odnawialna to przyszłość, którą warto promować.

 

Dofinansowanie pomoże zmniejszyć koszty założenia instalacji fotowoltaicznej!


Jeśli zdecydujemy się na założenie takiej instalacji na swojej posesji, to możemy złożyć wniosek o dofinansowanie, który zapewni dodatkowe 5000 złotych. Jest to niesamowicie pomocne. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, czy założenie instalacji fotowoltaicznej to dobry pomysł, to z pewnością wyrobiłeś już sobie sam na to zdanie temat. Pomaga zarówno środowisku, jak i portfelowi. iEco Energy to firma, która świetnie zajmie się Twoją instalacją fotowoltaiczną!

Masz pytania?

Napisz do Nas

Skontaktuj się z Nami

Nasz kontakt