Godziny Otwarcia: Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

Energia ze Słońca, czyli nieskończony potencjał paneli fotowoltaicznych!

W mowie potocznej przyjęło się już nawet takie stwierdzenie, że coś z niczego to „ze Słońca”. Jest to głęboko zakorzenione stwierdzenie mające na celu ukazania czegoś niemalże niemożliwego, wziętego z niczego. Jednakże najnowsze dokonania technologiczne całkowicie zmniejszyły znaczenie tego stwierdzenia, gdyż już da się zrobić coś „ze Słońca”. Odnawialne źródła energii niesamowicie rozwinęły technologię energetyczną, dzięki czemu dla naszej planety jest szansa na lepsze jutro. To właśnie dzięki panelom fotowoltaicznym zużycie zasobów surowców wykorzystywanych do produkowania energii nieodnawialnej jest coraz mniejsze. Dlatego na pytanie czy fotowoltaika jest opłacalna odpowiedź jest tylko jedna. Tak. Jest to zarówno przyszłość dla technologii, jak i Ziemi oraz naszych dzieci.                       

 

Energia odnawialna to przede wszystkich świetna inwestycja!

 

Dzięki temu, że fotowoltaika używa jedynie światła do produkcji energii słonecznej, która następnie jest zmieniana w energię elektryczną możemy zasilić wszystkie urządzenia wykorzystujące prąd. W zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej jej udział w wytwarzaniu prądu domowego będzie różny. Niemniej jednak w wielu przypadkach produkuje się jej aż zanadto, dzięki czemu resztę tejże energii można sprzedawać firmom zajmującym się dostarczaniem energii do domów i mieszkań. Dlatego też wkład finansowy w zamontowanie instalacji fotowoltaicznej zwraca się w przeciągu kilku lat, a potem jest już wyłącznie zysk z zainwestowanych pieniędzy. Ponadto warto pamiętać o tym, że na energię odnawialną są specjalne dotacje w wysokości 5000 złotych, co dodatkowo zmniejsza początkowy wkład finansowy. 

Panelom fotowoltaicznym przypinana jest również łatka jakoby nie działały podczas zachmurzonych dni, czy zimy. Jest to oczywiście fałsz, gdyż zbierają one energię słoneczną nawet podczas najbardziej ciemnych dni. Ponadto dzięki innowacyjnym technologiom spadek ich sprawności jest bardzo mały, co dodatkowo stawia je w świetle najbardziej opłacalnej energii. 

 

Zdrowa planeta i przyszłość technologiczna!

 

Te dwa aspekty są bardzo ważne zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń. Dlatego pomyślmy o tym już teraz i przyczyńmy się do zmniejszenia zużycia surowców wykorzystywanych do produkcji energii nieodnawialnej takich jak węgiel. Pozwoli to na zmniejszenie eksploatacji naszej planety. Ekologia jest bardzo ważna, tym bardziej, że jeszcze wiele pokoleń ludzi będzie na niej zamieszkiwać. 

Z drugiej strony warto jest również przyczynić się do rozwoju technologicznego, gdyż im wcześniej zaczniemy, tym szybciej będzie możliwy rozwój innowacyjnych technologii wykorzystujących energię odnawialną. Samochody na prąd to jedynie początek tej drogi, która może doprowadzić ludzkość do życia w zgodzie z naturą. Im szybciej postawimy na energię odnawialną, tym w lepszym stanie zostawimy planetę dla przyszłych pokoleń. Warto pomyśleć stworzeniu świetlanej przyszłości wolnej od niszczenia planety.

Masz pytania?

Napisz do Nas

Skontaktuj się z Nami

Nasz kontakt